Kreyenborg

Kreyenborg firması 50 yıla aşkın bir süredir plastik, gıda ve kimya endüstrileri için küresel bir çözüm ortağıdır. Çok çeşitli plastiklerin ve diğer dökme malzemelerin saatler yerine dakikalar içinde sürekli bir şekilde ısıtılması, kristalizasyonu, kurutulması ve kaplanması sağlanmaktadır. Isıtma – Kristalizasyon - Kurutma Uygulama örnekleri: - Kimyasal dökme malzemelerin kurutulması - Yüksek nem içeriğine sahip plastiklerin kurutulması (>% 1) - PEEK (yüksek sıcaklık polimerleri) kristalizasyonu ve kurutulması - Masterbatch'in kristalizasyonu - 200 kg / saate kadar küçük partiler - Amorf Kopolyesterin Kurutulması ve Kristalizasyonu - PET Kurutma ve Kristalizasyonu (Şişe kırığı, Granül, Flake, Hurda ) - 150 ppm' e kadar PET'in kurutulması ve kristalizasyonu - PLA flakelerin kurutulması ve kristalizasyonu (Co-Polyester, Pet Masterbatch, PEEK/LLP) Aktif Karbon -> Çok ıslak malzemelerin verimli bir şekilde kurutulması IRD - İnfrared Prensibi: Isıyı Merkeze: Kısa dalgalı infrared dalgaları ile ısı malzemenin merkezine etki eder. İçerden Dışarıya: Merkeze etki eden enerji içten dışa malzemeyi ısıtmaya başlar. Ortaya çıkan Nemin tahliyesi: Malzemenin higroskopik yapısı sebebi ile içine hapsolmuş nem yüzeye çıktıktan sonra oluşturulan hava akımı sayesinde makineden tahliye edilir. Bu işlem sırasında Kreyenborg IRD ünitesi tanburu malzemenin devamlı hareket halinde tutulmasını sağlar. Bu sayede kurutulan malzemenin birbirine yapışması önlenir ve homojen ısıtma sağlanır. Kumanda: Tanbur dönüş hızı malzemenin makinenin içindeki kalış süresini ayarlar. Kalış süresi, ısıtıcı lamba gücü gibi parametreler SPS kumanda tarafından ayarlanır.

IR CLEAN

IR-CLEAN® Super-Clean recycling process. With the IR-CLEAN® system, KREYENBORG offers an attractive and cost-effective alternative for the direct reprocessing of PET post-consumer flakes for food contact packaging. FDA & EFSA verifications…

IR BATCH

Discontinuous heating, crystallization, drying and coating of batches of different plastics and other bulk materials in minutes instead of hours.

DÜNYANIN ÖNDE GELEN

ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ

PLM Makina dünyanın önde gelen üretim teknolojilerini sizlerle
buluşturarak, üretim verimliliğinizi artırır ve maliyetlerinizi düşürür.

100+ Ürün

Zengin ürün çeşitliliği
ile ihtiyacınız olan verimlilik

PLM Makina Kimya Plastik San. ve Tic. A.Ş.
PLM Makina dünyanın önde gelen üretim teknolojilerini sizlerle
buluşturarak, üretim verimliliğinizi artırır ve maliyetlerinizi düşürür.